Forum Život PitaCategory: OstaloRazlika u godinama ili nesto drugo?
asked 9 years ago

Dobar dan.Moja prica je za neke mozda djecija,ali za mene je jako bitna s obzirom da sam se po prvi put u zivotu ovako zaljubila.Imam 19 godina,on 37.Slobodan je,vodi lijep i zdrav zivot,i totalno je privlacan.Ta zaljubljenost traje nekih mjesec dana.Ljubazan je,rado razgovara sa mnom,gleda me pravo u oci,pogled mu nekako sjaji dok razgovaramo,daje mi komplimente,nadimke,cesto se i zbuni ili neke stvari dira rukama od nerevoze dok komuniciramo.Onda jedan dan bude potpuno ozbiljan i glas mu bude dublji kao da jucer nista nije bilo,na fejsu mi se nikad nije javio,a osjetim da ima neke hemije prema meni,eh aad..Zbunjena sam, da li on zaista nesto gaji prema meni kao i ja prema njemu, ili je to samo moja iluzija,ili mu smeta razlika u godinama pa ne zeli da ista zapocnemo?

1 Answers
Psihoterapeut Team Staff answered 9 years ago

Zdravo,

Zaista nije jednostavno odgovoriti na tvoje pitanje, obzirom da uopšte nismo upoznati sa njegovim procesima, van tvoje perspektive i van tvojih interperetacija.

Čini mi se da ti tvoje godine ipak dozvoljavaju da samostalno pronađeš načine kojim bi ispitala svoje pretpostavke i videla da li se ti njemu dopadaš ili ne. Možda bi trebalo da razmisliš o kontekstima u kojima je ljubazan, a u kojima ozbiljan, jer je jako lako da napravimo grešku i pomislimo da smo mi faktor nečije promene raspoloženja i ponašanja, mada to često ne mora da bude tako.

Srdačno,
Ognjen Vukotić