Postovani!
Javljam se vezano za probleme moga sina adolescenta .Ima 18.godina.
Poceo je da se druzi i da izlazi sa 17.godina ,jer samim polaskom u osn.skolu dosao je do izrazaja njegov problem sa ucenjem (dispraksija), tako su dali dijagnozu u Ins.za ment.zdravlje, ali smo kratko isli, jer nije bilo nekih rezultata, a i njegov otac je smatrao da mu to nije potrebno da ce on to vremenom prevazici.
Cela osn.skola je bilo pravo mucenje i nekako je zavrsio. U srednjoj ponovo problemi isti jos se i ugojio i nikako se nije uklapao sa drugovima. Bio je povucen i miran, i provodio dosta vremena za kompjuterom.
Sa 17,god je krenuo na vezbe smrsao i krenuo malo da izlazi, da bi ubrzo sam potrazio pomoc od strucnih lica, jer nije mogao da komunicira sa vrsnjacim, blokirao bi se.
Krenuli smo u Savet.za adolescente u Inst.za ment.zdravlje, ali nije bas uspostavo neki kontakt sa svojom lekarkom, zeleo je vise da prica sa njom i naravno tesko mu je bilo da ide ugrupu sa ostalom decom. Poceo je i to da izbegava. Kada su mu davali lekove to mu nije nista olaksavalo i poceo bi ponekad da koristi i alkohol da kako kaze pojaca dejstvo lekova usled napada panike koje je imao. Inace dijagnost.su mu srednje-tesku depresiju, socijalnu anksioznost i poremecaj licnosti.
Kada se malo sredio pokusavao je da uci za popravni, ali onda ponovo mucenje. Slabo se koncentrise, kada nesto dana nauci, opet sutra zaboravi i sve iz pocetka.
Citao je i konst.sa svojim privat.psihologom da mozda ima ADHD.
Da li biste mu Vi mogli pomoci u prevazilazenju ovih problema?
Poštovana,
Psihoterapija je svakako važan deo rada na opisanim problemima. Odnos sa terapeutom je važna pretpostavka uspešnosti terapije. Naš tim i ja lično možemo vašem sinu pružiti psihoterapijsku podršku u skladu sa najvišim standardima.
Radi konkretnih informacija možete mi se obratiti mejlom, psihoterapeut@hotmail.com. Ja trenutno nisam u Srbiji i ponovo počinjem da radim 15.avgusta pa bi smo se, ako se odlučite, tada najranije mogli videti.
Srdačno,
Nikola