Preključe sam imala odnose sa deckom prvi put a imam 15godina,a on 16…i juče sam trebala da dobijem, ali nisam, isla mi samo malo krv to veče ali vrvtno zbog seksa jer mi je bio prvi put i posle toga juce nisam dobila išlo mi je malo kao braon tečnost i to jako malo kao neke fleke i danas nema ni toga, odnos sam imala sa kondom om koji nije pukao, spao ni nista slično a čak je i dečko kada je osetio da ce da svrsi izvadio polni organ i svrsi u kondom ali odvojeno od mn, i sada sam uplašena da li postoji sansa da sam trudna posto nisam dobila? I jako sam uplašena.
Nista strasno ja mislim ako ste se stitili i vi kaze te da nije puklo itd… onda ja mislim da je to ako ti je prvi put neke cure krvare ako bude himen povredjen. Znam to zato sto je i moj prvi put bio takav da sam malo krvarila i posle je bilo sve ok. Dali ti zabelezis kad si imala tvoj ciklus mesecno? Ja bi ti preporucila da pises. Meni se desavalo od stresa da kasnim, da cak i 10 dana sam imala ali bas malo ciklusa. Znaci ne plasi se i trebas da se stitis jer si vrlo mlada jos. Cao.
Zdravo,
Nije retko da se poremeti ciklus usled raznih razloga kao što je stres. Moguće je da si o seksualnom odnosu razmišljala, iščekivala ga, imala svoje strahove, koji su mogli da utiču na to da ti se ciklus malo poremeti.
Naravno, ukoliko ti prođe više od nedelju dana, možeš razmisliti o tome da porazgovaraš sa ginekologom.
Sve u svemu, mislim da nemaš razloga za brigu, ako su stvari tekle onako kako si i objasnila. Sama činjenica da se sada bojiš, može povisiti tvoj nivo stresa i produžiti odlaganje ciklusa.
Srdačno,
Ognjen Vukotić